Jaka jest różnica między SPA, a Wellness?
W dziedzinie kosmetologii istnieje wiele różnych podejść do pielęgnacji ciała, takich jak SPA i wellness. Mimo że oba terminy są często używane zamiennie, istnieją między nimi znaczące różnice.
Wśród wielu ważnych zadań technika usług kosmetycznych znajdują się: przeprowadzanie diagnozy kosmetycznej oraz wykonywanie zabiegów z zakresu kosmetyki pielęgnacyjnej, leczniczej i upiększającej w zakresie twarzy i całego ciała. Kto to jest technik usług kosmetycznych? Sprawdź!
Absolwenci szkół średnich coraz częściej wybierają szkoły policealne. Dlaczego? Z pewnością istotnym powodem jest fakt, że w przypadku rekrutacji do tego typu placówki nie musimy mieć zdanej matury. Co więcej, po ukończonym kształceniu zdobywamy kwalifikacje, które umożliwiają wykonywanie konkretnego zawodu.
Publiczna Policealna Szkoła Kosmetyczna każdego roku przygotowuje słuchaczy do egzaminu zawodowego, który umożliwia uzyskanie tytułu technika usług kosmetycznych. Skąd zainteresowanie tym kierunkiem? Okazuje się, że wykwalifikowana kosmetyczna nie zajmuje się jedynie wykonywaniem makijażu, manicure i pedicure. Od wiedzy i umiejętności właściwie przeszkolonej osoby zależy niejednokrotnie zdrowie pacjentów.
Wykwalifikowany technik usług kosmetycznych jest specjalistą od stylizacji, pielęgnacji i wizażu. Lata kształcenia wspartego odpowiednią praktyką umożliwia wykonywanie zabiegów pielęgnacyjno-leczniczych, których łaknie nasza skóra, włosy i paznokcie. Absolwenci policealnej szkoły kosmetycznej stają się również profesjonalistami w przygotowywaniu trwałego makijażu, zgodnego z najnowszymi trendami. Zawód technika usług kosmetycznych jest nie tylko opłacalny – już teraz stał się niejako trendem na rynku pracy, który napędzany jest przez niezwykle prężnie rozwijającą się branżę beauty.