SPA&WELLNESS

Kurs Spa&Wellness

Poznaj SPA&WELLNESS

Wraz z rozwojem gospodarczym w Polsce z roku na rok przybywa ośrodków SPA&Wellness. Takie miejsca nie kojarzą się już z zagranicznymi wakacjami, a w krajowych kurortach są atrakcyjne cenowo. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom na rynku, Publiczna Policealna Szkoła Kosmetyczna oferuje atrakcyjny kurs SPA&Wellness. Jest on skierowany dla osób, które chcą poznać specyfikę pracy w gabinetach odnowy biologicznej czy gabinetach kosmetycznych z ofertą SPA.

1 obrazek
2 obrazek

Zagadnienia omawiane podczas kursu w PPSK

• Filozofia Wellness - zasady i elementy
  • Wpływ stresu na organizm człowieka, szczególnie na skórę
  • Aromaterapia w terapiach SPA&Wellness
  • Thalassoterapia
  • Hydroterapia
  • Balneoterapia
  • Peloidoterapia
  • Światowe techniki masażu
  • Zarządzanie ośrodkiem SPA
  • Suplementy diety jako element wspomagający terapie zabiegowe na twarz i ciało
  • Ayurveda w ośrodkach SPA

W PPSK ćwiczysz na najlepszym sprzęcie

W trakcie realizacji specjalizacji SPA&WELLNESS szczególny nacisk kładziemy na zajęcia praktyczne, które odbywają się w specjalnie przygotowanej pracowni – SPA. Dzięki bogatemu wyposażeniu odbywają się m.in. ćwiczenia z hydroterapii (masaż podwodny, bicze szkockie, jacuzzi) oraz termoterapii (sauna sucha i parowa). Zgodnie z obecnymi trendami obowiązującymi w ośrodkach Spa, jedną z głównych form zabiegowych jest masaż. Dlatego też celem specjalizacji jest nauka masażu gorącymi kamieniami, stemplami oraz masażu relaksacyjnego ciała i twarzy. Ponadto realizuje się naukę rytuałów Spa - powitania i peelingowania.

3 obrazek
4 obrazek

Holistyczne podejście do kształcenia w szkole kosmetycznej

Całości realizacji specjalizacji przyświeca cel ukształtowania w uczestnikach zajęć postawy holistycznego podejścia do klienta, co z punktu widzenia prowadzenia terapii Spa&wellness jest elementem nieodzownym. Celem jest również wypracowanie i rozwijanie umiejętności dobierania właściwej terapii Spa w stosunku do potrzeb psychofizycznych i stanu emocjonalnego klienta z uwzględnieniem rytuałów Spa.

Kurs SPA&Wellness przeprowadzany jest przez Wyższą Szkołę Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu w Łodzi

Publiczna Policealna Szkoła Kosmetyczna należy do grupy QED Edukacja, w której znajduję się także Wyższa Szkoła Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu. Obie placówki mieszczą się w tym samym budynku, a więc przy ul. Wileńskiej 53/55 w Łodzi. Nie czekaj i zapisz się już teraz na kurs SPA&Wellness, poprzez formularz na stronie wskinoz.pl. Nigdy nie było to prostsze!

WNIOSEK REKRUTACYJNY

5 obrazek