O nas

Publiczna Policealna Szkoła Kosmetyczna jest bezpłatną szkołą policealną znajdującą się w Łodzi przy ulicy Wileńskiej 53/55. Wchodzimy w skład grupy edukacyjnej QED Edukacja skupiającej w swoich strukturach szkoły policealne, liceum, technikum oraz uczelnię wyższą. Nasza oferta edukacyjna obejmuje kształcenie na dwóch kierunkach: technik usług kosmetycznych i technik masażysta.

Nasza szkoła powstała w 1992 roku. Jesteśmy najstarszą szkołą kosmetyczną w regionie. Oferujemy ponadstandardową liczbę godzin zajęć praktycznych prowadzonych przez specjalistów w dziedzinach kosmetologii oraz podologii. Zaufało nam tysiące słuchaczek, które prowadzą renomowane gabinety kosmetyczne w Polsce, a także na świecie.

lewo tekst

CERTYFIKATY

Publiczna Policealna Szkoła Kosmetyczna jest wielokrotnym laureatem konkursu Orły Edukacji. Regularnie otrzymujemy wysokie oceny, które potwierdzają, że należymy do liderów branży. Wyznaczając kierunek, stawiamy na rozwój i podnoszenie swoich kwalifikacji.

NAJWYŻSZA ZDAWALNOŚĆ

Publiczna Policealna Szkoła Kosmetyczna z dumą rokrocznie osiąga najwyższą zdawalność egzaminów zawodowych co potwierdzają wyniki ogłaszane przez Okręgową Kosmisję Egzaminacyjną. Absolwentki naszej szkoły po zdaniu egzaminu zawodowego otrzymują dyplom w języku polskim oraz suplement Europass w języku angielskim potwierdzającym zdobyte kwalifikacje w zawodzie.

O nas zdjecie lewo - 2 boxy prawo

BOGATA OFERTA

W ofercie Publicznej Policealnej Szkoły Kosmetycznej prócz realizacji podstawy programowej posiadamy również możliwość ukończenia szkoleń z zakresu wizażu i stylizacji, SPA & Wellness oraz stylizacji paznokci. Są to zajęcia dodatkowe, płatne - realizowane w ilości 50 godzin, których ukończenie zostaje potwierdzone dyplomem wydawanym przez szkołę.

OGROMNE DOŚWIADCZENIE

Nasze doświadczenie w zakresie szkolnictwa zawodowego skupiało się przez lata na profesjonalnym przygotowaniu do zawodu technika usług kosmetycznych, organizacji kursów wizażu, szkoleń kosmetycznych, a od 2014 roku również szkoły masażu, w której przygotowujemy do zawodu technika masażysty. Najnowszą propozycją kształcenia jest zawód podologa, który wzbogacił ofertę szkoły w 2021 roku. Zawód ten jest doskonałym uzupełnieniem wiedzy i umiejętności dla absolwentów kierunków związanych z branżą beauty, ale jest również dobrą opcją dla osób, które chcą rozpocząć przygodę w tej dziedzinie.

SZKOŁA ONLINE ORAZ WEBINARIA

Czasy koronawirusa to ogromny sprawdzian dla każdego. Organizacje musiały drastycznie przestawić się na nowy sposób funkcjonowania, zmienić swoje strategie, dostosować się do nowych wyzwań. Dla nas COVID-19 był dodatkowym bodźcem do tworzenia „nowej szkoły na nowe czasy”. Z ogromną siłą cały zespół pracowników Publicznej Policealnej Szkoły Kosmetycznej wspierany akceptacją i współdziałaniem słuchaczek, zaangażował się w szeroko rozumianą transformację cyfrową.

Szkoła online
Nasz budynek

NASZ BUDYNEK

Od początku swego istnienia inwestujemy we własną bazę lokalową. Obecnie nasza siedziba mieści się w budynku przy ul. Wileńskiej 53/55 w Łodzi. Dzięki temu wszystkie zajęcia odbywają się w jednym miejscu. Co roku wprowadzamy innowacyjne rozwiązania architektoniczne i technologiczne, ułatwiające naukę naszym słuchaczkom.

wpisz: wwuv