Informacje o policealnej szkole medyczno - kosmetycznej

Witamy na stronie Publicznej Policealnej Szkoły Kosmetycznej. Nasza oferta edukacyjna obejmuje kształcenie na dwóch kierunkach: technik usług kosmetycznych i technik masażysta.

Jako najstarsza szkoła kosmetyczna w regionie funkcjonujemy na rynku od ponad 28 lat. Przez ten czas gromadziliśmy doświadczenie w zakresie szkolnictwa zawodowego poprzez prowadzenie policealnej szkoły kosmetycznej, szkoleń kosmetycznych, kursów wizażu a od września 2014r również szkoły masażu, w której przygotowujemy do wykonywania zawodu technika masażysty. Dla przyszłych kosmetyczek i masażystów oferujemy ponadstandardową liczbę godzin zajęć praktycznych prowadzonych przez specjalistów w dziedzinach kosmetologii oraz fizjoterapii. Do dyspozycji słuchaczy naszych szkół oddajemy profesjonalnie wyposażone pracownie kosmetyczne, salę fizykoterapii, masażu, spa&wellness oraz pracownię wizażu, w których swoją wiedzą dzielą się wysoko wykwalifikowani nauczyciele. Szkoła dysponuje także stałym dostępem do Internetu, biblioteką z czytelnią (podręczniki, literatura i czasopisma fachowe oraz prezentacje multimedialne) oraz zbiorem pomocy dydaktycznych,  które pozostają do dyspozycji słuchaczy obu szkół.

Policealna szkoła kosmetyczna z dumą rokrocznie osiąga najwyższą zdawalność egzaminów zawodowych co potwierdzają wyniki ogłaszane przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. Absolwenci Publicznej Policealnej Szkoły Kosmetycznej i Policealnej Szkoły Medycznej po zdaniu egzaminu zawodowego otrzymują dyplom w języku polskim oraz suplement Europass w języku angielskim potwierdzający kwalifikacje w zawodzie: technik usług kosmetycznych i technik masażysta. Nasze szkoły przygotowują do pracy w kraju i zagranicą: w gabinetach kosmetycznych jako styliści paznokci (manicurzyści i pedicurzyści), wizażyści, w salonach odnowy biologicznej, ośrodkach spa, w firmach kosmetycznych jako szkoleniowcy i konsultanci, w szpitalach, przychodniach rehabilitacyjnych i klubach sportowych jako masażyści.

Publiczna Policealna Szkoła Kosmetyczna oraz Policealna Szkoła Medyczna posiadają uprawnienia szkół publicznych i są szkołami bezpłatnymi.

W swojej ofercie prócz realizacji podstawy programowej posiadamy również możliwość ukończenia specjalizacji z zakresu: wizażu i stylizacji, spa&wellness i stylizacji paznokci. Są to zajęcia dodatkowe - płatne, realizowane w ilości 50 godzin, których ukończenie zostaje potwierdzone dyplomem wydawanym przez szkołę.