Jak zostać stylistką paznokci?

Wiele osób zastanawia się, co to jest stylizacja paznokci. W dzisiejszych czasach wygląd dłoni i paznokci jest często kluczowy dla postrzegania naszej osoby. Według statystyk zadbane, ładnie prezentujące się dłonie mają bardzo pozytywny wpływ na samopoczucie oraz pewność siebie. Kto robi paznokcie? Specjalnie wyszkolona do tego osoba! Mimo że zawód może wykonywać każdy, kto interesuje się tematem, nie oznacza to, że konkretne umiejętności są tu bez znaczenia.

Stylistka paznokci – jak zacząć?

Zastanawiasz się, co konkretnego musi posiadać stylistka paznokci? Wymagania skupiają się nie tylko na odpowiednim wyposażeniu, które umożliwi wykonywanie zawodu, ale także na szkoleniach, pozwalających nabyć umiejętności z zakresu manicure hybrydowego, a także stylizacji paznokci metodami akrylową i żelową. Bez podstaw trudno tak naprawdę rozpocząć jakąkolwiek praktykę zawodową.

Wykształcenie stylistka paznokci może nabyć w różnoraki sposób. Na kursach stylizacji paznokci, w ramach kształcenia na kierunku technik usług kosmetycznych w szkole policealnej (np. Publiczna Policealna Szkoła Kosmetyczna), a także na studiach kosmetologicznych (np. w Wyższej Szkole Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu w Łodzi).

Co powinna mieć stylistka paznokci?

Przede wszystkim zdolności manualne! Dobra stylistka czy też dobry stylista powinna/powinien być opanowana/y i mieć dobrą pamięć, a także być na tyle rzetelna/y, że będzie w stanie dobrać metody pracy, preparaty i wzory do potrzeb konkretnej osoby.

Co potrzebuje stylistka paznokci? Niezbędne akcesoria skupiają się na różnego typu narzędziach kosmetycznych i akcesoriach paznokciowych, wśród których wymienić możemy m.in. frezarkę, lampę UV/LED, pilniki, polerki, lakiery czy odtłuszczacz.

Stylistka paznokci – czy warto?

Punkt widzenia zawsze zależy od punktu siedzenia. Jeżeli lubisz robić paznokcie i naprawdę Cię to interesuje, możesz połączyć przyjemne z pożytecznym i zawodowo zajmować się tym, w czym czujesz się najlepszy. Najwyższe zarobki przekraczają kwotę 6000 zł miesięcznie. Wszystko zależy od doświadczenia i ilości klientek, które decydują się na wizytę.

wpisz: mpfy